Havarijní linka +420 777 725 378

Pomáháme bytovým družstvům s vyúčtováním

Miroslav Hausler
Miroslav Hausler
19.06.2023

Pomáháme bytovým družstvům s vyúčtováním

Spolehlivost a spokojení zákazníci patří mezi hlavní mota skupiny Energie AG Bohemia. Hlavní podnikatelskou činností našich dceřiných společností je provoz vodovodů a kanalizací a dodávky tepla a teplé vody. U bytových domů obvykle dodáváme vodu i teplo na fakturační měřidlo na patě objektu. Finální roční rozúčtování nákladů provádí správy bytových družstev na základě poměrových měřidel.

 

 

Již před více než 10 lety jsme se rozhodli doplnit naše služby pro zákazníky z řad bytových domů a měst a obcí o možnost instalace poměrových vodoměrů a měřičů tepla pro jednotlivé byty a nebytové jednotky a následné provádění ročního vyúčtování vody a tepla. V dubnu jsme rozeslali podklady pro vyúčtování služeb za rok 2022 pro více než 11.000 bytů především ve Středočeském a v Pardubickém kraji.

V letošním roce mezi naše nové zákazníky patří například bytový dům Gutova 1869 v Praze, nově zrekonstruovaná Městská knihovna v Rakovníku nebo Domov s pečovatelskou službou v Jesenici u Rakovníka.

Aktuálním trendem mezi novými instalacemi jsou centrální systémy odečtů, které bezdrátově integrují síť indikátorů topných nákladů, měřičů tepla a vodoměrů do centrální jednotky připojené k internetu. Průběžné a pravidelné vzdálené odečty dat z poměrových měřičů zajistí budoucí legislativní požadavky EU na povinnost předávání údajů o spotřebě domácnostem. Dalším benefitem centrálních systémů odečtů je včasné zjištění poruch měřidel a tím eliminace počtu neměřených spotřeb a zvýšení transparentnosti rozúčtování nákladů mezi jednotlivé majitele bytů.

Společnost Démos spol. s r.o. je součástí skupiny Energie AG Bohemia.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Průměrná cena tepla za rok 2022

Průměrná cena tepla v cenových lokalitách provozovaných společností Démos spol. s r.o. byla v roce 2022 725 Kč/GJ bez DPH. I přes energetickou krizi se nám daří držet výrazně nižší…

Miroslav Hausler 29.05.2023